→SGC

Další film a přepracovaný pilot

6. září 2008 v 9:50 | Keyla
Jak již bylo dávno uvedeno, Brad Wright se rozhodl pro přepracování pilotního dvojdílu - Children of The Gods. Chce upravit nejrůznější scény, některé vystřihnout a naopak. Pracovní názrv je zatím Children of the Gods - Final Cut (finální sestřih). Brad jej komentuje takto:
"Myslím si, že to zcela jistě není nový film, je to nový náhled na film starý. A myslím si, že si ho lidé oblíbí."
Dále se také chystá dalří (tedy již třetí) SG-1 film.
Obojí by mělo proběhnout mnohem rychleji než u Archy Pravdy a Návratu.
Uvidíme tedy, v jaké kvalitě to bude. Ale už se těším :-)

Vysílací program SG-1 (září)

6. září 2008 v 9:44 | Keyla
Vysílací program TV NOVA pro seriál StarGate SG-1 na měsíc září:

Prodejnost AOT :D

27. srpna 2008 v 11:26 | Keyla
Hvězdná Brána - Archa Pravdy - druhý SG film je již dva dny v prodeji i v naší ČR. Nebylo by na škodu vědět, jak si vlastně v prodejnosti vede na serveru Filmcity.cz. Bohužel FilmCity tuhle skutečnost tají, ale číslo se pohybuje k několika stovják kusů DVD. Na některých serverech je již dokonce vyprodána. Můžeme to tedy přirovnat k předobjednávkám Harryho Pottera nebo Pána Prstenů.
Film Continuum byl kvůli obaván ze špatného dabingu odložen na půlu listopadu, vydání se však přesouvá na 20. října.

GateCon 2008

26. srpna 2008 v 14:02 | Keyla
Minulý týden (21. - 25. srpna) se ve Vancouveru konal velký GateCon. Zůčastnili se ho Richard Dean Anderson (Jack O´Neill), Cliff Simon (Ba'al), Corin Nemec (Jonas Quinn), Gary Jones (Walter Harriman), a další méně známí herci - Alex Zahara (Xe'ls) Dan Payne (Kull bojovník) nebo Andee Frizzell (Wraithská královna).

AOT v ČR (online)

26. srpna 2008 v 13:47 | Keyla
Od včera (25. srpna 2008) je u nás v ČR dostupný film StarGate Ark of Truth s českým dabingem. To znamená, že kdo ho měl předobjednaný, byl mu odeslán. Také se film dostává do obchodů s DVD a CD.
Na internetu je však již skoro vyprodaný (je dobře, že je zájem) a tak nevím, jestli se vám přes net ještě dostane. Zkuste ale obchody :-)

Martin Wood - Nominace

26. srpna 2008 v 13:42 | Keyla
Skvělý režisér seriálu Sanctuary (s Amandou Tapping v hlavní roli) a dřívě také StarGate SG-1 a Atlantis pro SciFi - Martin Wood byl nominován na cenu za režii (Directors Guild of Canada Awards) za jednu z nejdražších a nejsložitěších episod seriálu Atlantis, respective šestnáctého dílu čtvrté řady - Trio.
Dále jsou pak nominováni řežiséře Holly Dae (Durham County), Stephen Surjik (Intelligence) a James Marhall (Smallville).
Vyhlášení cen proběhne na galavečeru 8. listopadu 2008 v kanadském Torontu. Všichni určitě budeme držet pěsti :-)

Continuum v ČR

19. srpna 2008 v 10:47 | Keyla
Jsou tu novinky, které se týkají vydání filmu StarGate Continuum u nás v České Republice. V překladu film vyjde pod: Hvězdná Brána: Návrat. Původně jsme se ho měli dočkat již na konci září, ale datum vydání se posouvá až na 27. listopadu.
Posun byl komentován tím, že u nás potřebují více času pro kvalitnější dabing než byl u Archy Pravdy a chtějí shodné dabéry se seriálem. Je to poněkud zvláštní, jelikož je dabing Continua již nějaký ten čas hotový. A bezchybně. Takže, kdo ví...

SG-1 v ČR

15. srpna 2008 v 16:21 | Keyla
Jak myslíte, že je vyhledávána SG-1 v České Republice? Nejméně? Málo? Středně? Hodně? Nejvíce?
Ten kdo hádal, že nejvíce má pravdu. Nebo to alespoň potvrzují statistiky, na které se můžete podívat na googlu zde. Tato nová stránka byla vytvořena proto, aby se lidé mohli podívat na to, jak je jejich oblíbený seriál vyhledáván ostatními uživateli.
A opravdu - na první místě se ve vyhledávání SG-1 umístila naše ČR. Za ní je Francie, Austrálie... ČR za sebou tedy nechala USA i Kanadu, odkud seriál pochází a má premiéry... Je to opravdu skvělá zpráva, takže - jen tak dál!
Společně s Atlantis také Češi na první místě vyhledávají seriál How I met your mother.

Isaac Hayes - 1942-2008

15. srpna 2008 v 16:15 | Keyla
Další ze smutných zpráv. Tento svět opustil herec, skladatel písní a zpěvák Isaac Hayes. Mohli jste ho znát z SG-1, kde hrál Jaffského duchovního Toloka v několika epizodách: Reckoning (1. a 2. část), v díle Threads a 200. Isaac zemřel 11. srpna 2008. Byl nalezen členem rodiny, převezen do nemocnice, kde byla zkonstatována pouze smrt, jejíž přičina zatím není známá.
Stejně jako Don S. Davis zemřel ve svých 65 letech...
Ať je mu země lehká....

3. Sg-1 film!!

6. srpna 2008 v 20:16 | Keyla
Ano, je to tak! Chystá se další SG-1 film! V tomto pořadí již třetí. Po Akr of Truth a Continuum by se podle informací Christophera Judge, který je poskytl ve svých nových rozhovorech, měl začít třetí film natáčet na začátku ledna 2009. Zatím Chris neřekl žádné další informace, ale podle toho, jak dlouho se AOT a Continuum natáčeli, mohl by být film k vidění již na začátku roku 2010!
Rober C. Cooper také uvedl, že MGM si přeje šest měsíců na propagaci a přípravu prodeje, což znamená, že by film musel být dokončen v říjnu 2009, aby jej bylo možné v březnu 2010 vydat.
Bohužel nebyly tyto informace potvrzeny, takže si musíme počkat.
Jeden z rozhovorů s Chrisem můžete najít na play.com.
Sama jsem zvědavá, jak to dopadne, ale více mne zajímá, jak to bude se StarGate Universe... pokud vůbec bude :-/

Přepracovaná verze pilotu SG-1!!!!

17. července 2008 v 12:13 | Keyla
Po celých jedenácti letech se tvůrci SG-1 rozhodli vrátit k pilotnímu dvojdílu SG-1 - Children of the Gods a rozhodli se ho přepracovat.
Nepůjde pouze o vizuální jevy a efekty, ale o celou episodu. Zmizet by měla hlavně scéna s nahotou u Apophise, která podle B. Wrighta do SG vůbec nepatří (musím souhlasit) a byla tam dána pouze přání televize Showtime.
Zmizet by také měli nepotřebné scény.
Episoda nebude pouze sestřihána, ale úplně předělána a vylepšena (snad). Děj by se nakonec měl zkrátit o celých 7 minut!!
Brad Wright potvrdil, že episodu můžou udělat mnohem lepší než je. Jsem zvedavá, jak to dopadne!!
Nicméně dokončení se plánuje na konec roku 2008 a vysílat by se mohla na některých Sci-fi kanálů...
 
 

Reklama