Teal´c

20. července 2008 v 18:03 | Keyla |  CHJ...Teal´c
Teal´c
Datum narození: 11. října 1899

Hodnost: První muž Apophise (Children of the Gods), první muž Ba´ala (Continuum)
Kvalifikace: Jaffský voják sloužící v Apophisovu vojsku nejprve jako zástupce prvního muže, později jako jeho první muž.
Poslání: Přínos informací o Goa´uldských technologiích pro Zemi, obrana Země, služebník pro americkou armádu
Osobní stav: Ženatý, žena Dry-auc a syn Rya´c
Zvláštnost: Nositel Goa´uldského symbionta - Jaffa, skvělý bojovník, umí meditaci Kel´no´ream
Povaha: Teal´c je velice odvážný Jaffa, který se dokázal vzepřít bohu, aby zachránil nevinné lidi. Je nemluvný. Velice se přátelí s Jackem O´Neillem. Již několikrát zachránil Zemi. Pro svou rodinu a přátele by byl ochotný i zemřít. Rád vypráví jaffské vtipy.
ŽIVOTOPIS
Již od dětství byl Teal´c trénován svým mistrem a dobrým přítelem Bra´tacem. Neměl s ním slitování. I Teal´cův otec Ro´nac sloužil, jako Jaffa, ale byl Cronusem. Teal´c se projevil jako skvělý a nadaný bojovník, který se po Bra´tacovi stal prvním mužem Apophsie - nejvýše postaveným Jaffou.
Jednou však neposlechl rozkaz a svého kamaráda - Jaffu zrádce nezabil, jak měl, ale pustil ho. Poté ale vypálil vesnici, ve které se jeho přítel ukrýval. Ačkoliv se o tom Apophis nedozvěděl, Teal´c trpěl výčitky svědomí. V té době také procházel krizí se ženou Dry´auc. Usmířili se ale, když se jim narodil syn Rya´c.
Všemu, čemu Teal´c ve službách Apophise přihlížel, časem přestal odolávat a jeho činy ho začali mrzet. Právě proto pomohl Jackovi a jeho týmu utéct ze zajetí.
Poté co pomohl týmu SG-1 utéci z Chulaku, stal se členem týmu SG-1. Poskytuje tak týmu důležité informace a znalosti o světech, které navštívil a o Goa´uldech. Teal´c je velmi loajální a dobrý bojovník. Za to, že se postavil Apophisovi byl nazván zrádcem a vyhnancem. Teal´c v sobě nosí mladého Goa'uldského symbionta, díky kterému je imunní na většinu nemocí, rychle se uzdravuje a žije dlouhým životem. Přestože vypadá, že mu je 30-35 let je mu ve skutečnosti více jak 158 let.
Teal´c doufá, že se mu podaří napravit některé vykonané křivdy a že se mu podaří osvobodit Jaffy z otroctví. Na Chulaku zůstala jeho žena Dry´auc a syn Rya'c. Z počátku zde žili jako vyhnanci do okamžiku kdy se Dry-auc opět neprovdala (v domnění, že je Teal´c mrtev) za přítele Teal´ca - Fro´taca. Rya´ca však unesl Apophis a tak ho musel Teal´c přijít osvobodit. Rya´c měl však vymytý mozek a měl zničit zemi nákazou. V tom mu bylo zabráněno a posléze byl opět přiveden k normálu. Po těchto zkušenostech ukryl Teal´c svou rodinu na planetu Země Světla.
Díky účinnému přípravku Tretonimu se Teal´c mohl svého symbionta zbavit a žít jako svobodný. Avšak byl na této látce až do konce života závislý.
Po odchodu Jacka (již generála) se Teal´c rozhodl velet svobodnému jaffskému lidu mimo Zemi. Do týmu SG-1 ho zpět přivedl jeho nový velitel podplukovník Cameron Mitchell.
Majetek: Tyčová zbraň, dům v Colorado Springs, dům na Chulaku (zničený), vlastní symbiont (později nahrazen látkou tretonim), pokoj v Cheynnské hoře.
Má rád: Svou rodinu, přátele, hodně jídla, box, tréninky, bojování, tyčovou zbraň a ruční zbraň zak´nak´tel. Rád medituje Kel´no´rem. Naučil se pozemskému chování, které je mu celkem blízké. Rád pomáhá ostatním v nouzi. Má rád jaffské vtipy, kterým nikdo nerozumí. Dále má rád kino.
Nemá rád: Goa´uldy, ORI, Apophise a ostatní "bohy". Lidi, kteří ho chtějí zkoumat. Války, hlad, své zkušenosti u Apophise.

ZAJÍMAVOSTI:
  • Po neustálém přesvědčování od Jacka O´Neilla se nechal přemluvit a koupil si byt v Colorado Springs, kde se seznámil se svou sousedkou Kristou, kterou pak učil bojovat.
  • Všechny své přátele oslovuje pouze jménem nebo příjmením, ale Daniela stále oslovoval Danieli Jacksone
  • Slouží jako inkubátor pro Goa´uldí larvu, která ho udržuje při životě
  • V díle Unending společně s týmem zestárl o 50 let, ale jako jedinému to zůstalo - obětoval se
  • Ve filmu Continuum se stalo prvním mužem Ba´ala a bude mít za úkol zničit Zemi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.