StarGate: Universe

17. července 2008 v 12:10 | Keyla |  Info (SG-U)

StarGate: Universe

Dosud zveřejněné informace
27. března 2007 - Pracovní název v poradí už třetího Stargate seriálu je odhalený... Stargate Universe. Tento třetí seriál existuje už ve formě jedno-stránkového konceptu, kde je načrtnutý hlavně příběh a jednotlivé charaktery. Informoval o tom jeden výkonný producent, Robert C. Cooper. Nový seriál by měl byť "celkem odlišný, bude to samostatná entita", řekl Cooper. Stargate Atlantis bol odvozený od SG-1, tentokrát tomu bude trochu jinak.

Bylo tu hodně nápadů a myšlenek... Původně měl být Stargate Universe samostatný film. Neměl se v něm odehrávat příběh ani z Atlantisu, ani z SG-1. Měl být jednoduše jen o "STARGATE"světě. A nakonec jsme přišli s myšlenkou, že kdyby jsme z tohoto nápadu vytvořili třetí seriál. Vždy jsme zvažovali možnost vytvořit pro studio nový SG seriál... Víc šancí na úspěch by jsme však měli, kdyby jsme přišli s něčím "úplně" novým.

Cooper potvrdil, že nový seriál se nebude odehrávat "na dalším vzdáleném místě", jako to bylo u Atlantis. Taktéž prozradil, že to nebude žádný prequel* ani pohled do daleké budoucnosti.

"Nemám rád moc prequely* a nejsem fanouškem tohoto formátu. Myslím si, že by to nefungovalo a navíc nerozumím lidem, kteří si myslí opak. Jednu věc, kterou milujeme na Stargate je fakt, že je to o NÁS. Je to o armádě, o vědcích, o lidech... Je to o současnosti, že i v dnešní době může existovat program, kde lidé cestují do neznámých galaxií a objevují nepoznané. Setkávají se s věcmi , které jsou omnoho větší než mi sami.

Když se to tak vezme, SG-1 a Atlantis mají toho hodně společného... Třetí seriál by měl být aspoň o trochu jiný. Samozřejmě, že se bude zakládat na mytologii a světě, který jsme za těch 1O let vybudovali, ale půjde novou cestou. Tomuto novému projektu se tvorci budou věnovat až po dokončený SG filmů: "Stargate: Ark of Truth" a "Stargate: Continuum". Práce v plném proudu měla začít někdy v červnu.
28. března 2007 - dodatek: V kanadském Vancouveru se tento víkend konalo už tradičné setkání fanoušků seriálu Stargate SG-1 a Atlantis. Hostem byl i výkonný producent, Robert C. Cooper, který odpovídal na velké množství otázek... Dočkali jsme se i té, která nám prozradila opět něco nové o připravovaném SG seriálu.

Koncept třetího seriálu zahrnuje i devátý chevron brány, řekl Cooper na jevišti před 500 fanoušky. Táto skutečnost bude hrát důležitou roli v kontextu celého seriálu. "Tak, tato otázka je zodpovězená", dodal na závěr.

Fanouškové už od času filmu nemohli dobře spát, protože neustále přemýšleli nad otázkou: Proč má brána 9 chevronů , když jich je potřeba jen sedm. Adresa s osmi symboly byla prvně použitá v epizodě "The Fifth Race" (2-16), kde se zjistilo toto: 8. chevron se použije vždy, když chceme jít do vzdálenější galaxie, která disponuje vlastní sítí Hvězdných bran. Na devátý chevron se zaměří právě ve StarGate Universe.
Třetí seriál, jehož název je Stargate Universe, je ve fáze aktivní přípravy a vývoje. Natáčet ho bude i tentokrát studio MGM (Metro Goldwyn Mayer), které v současnosti dává dohromady finanční plán a rozpočet. Očekává se, že na televizní obrazovky se dostane v roce 2008. Gaters (tak se nazývají fanoušci Stargate), kteří se třetího seriálu už teď bojí a nevědí, co mají od něho očekávat, Cooper utěšuje... Určitě budeme věrní 10. letému ověřenému způsobu: "Bude tam Hvězdná brána, bude tam tým a půjde tam o dobrodružství!" Nebude to odvozený seriál od SG-1 a dokonce nebude odvozený ani od Atlantisu. Bude skutečně samostatný a jedinečný a myslím si, že doteď jsme nic podobného ještě nedělali.
* prequel - je přívlastek pro pokračující dílo (film nebo seriál), který však nebude pokračovat v nastolené časové linii, ale vrátí se do minulosti - do období, které předcházelo původnímu formátu.
P.S.: Kopírujte prosím se zdrojem! Dalo mi dost práce to přeložit. Děkuji :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.