Samantha Carter

20. července 2008 v 18:00 | Keyla |  AT...Sam
Samantha Carter
Datum narození: 28. srpna 1965

Hodnost: 1.-3.série Kapitán, 3.-7.serie Major ,8.-10.serie Podplukovník, Atlantis Plukovník
Status: Aktivní služba Joint Forces Unit SGC
Kvalifikace: Odborník na fyziku, astrofyziku, plazmu, technologii, Hvězdnou Bránu, Armádní pilot
Poslání: Pokračovat v Analýze Hvězdné Brány a analyzovat mimozemské zbraňové systémy. Získat pro Zemi jakékoli užitečné informace a technologie.
Osobní stav: Svobodná, bezdětná
Zvláštnost: Dvakrát odmítla žádost o ruku, otec je Tok´ra, prodělala výcvik třetího stupně pokročilých v boji muže proti muži, prodělala kurz na hypnózu
Povaha:Sam je citlivá a dokáže se vžít do situace druhých. Je tvrdohlavá a jde si za svým. Dává však přitom pozor, aby neporušila pravidla. Je velice chytrá, odbornice na astrofyziku a věci s ní společné. Často používá technickou mluvu.
ŽIVOTOPIS
Sam vyrůstala se svým starším bratrem Marcem, matkou a otce, který byl však jako voják (generál) stále pryč. Tmy se Sam přestala bát přibližně ve dvou letech. Již ve svém dětství si hrála s panáčkem majorem Mac´Masonem. Zajímala se o práci co vykonává její otec a zajímala jí hlavně kosmonautika. Jednoho dne, kdy byla matka pryč, měl si pro ni Samin otec Jakob přijet, ale odvolal to. Proto si Samina matka vzala taxi, který však naboural a ona zemřela. Bratr Sam to otci nemohl odpustit, ale ona se snažila. Dala se jeho cestou - stala se vojákem a studovala astrofyziku. Stal se z ní bojový pilot a ve válce v zálivu nalétala přes 100 hodin. Létala s F 117 a F 16. stala se Ph.Dr v kvantové mechanice.
Hvězdnou Bránu zkoumala již v době, kdy nebyla zprovozněna. Když Daniel Jackson bránu zprovoznil, měla vyrazit s týmem na misi, ale zůstala na základně a věnovala se vývoji a průzkumu brány. V té době měla vztah s poručíkem Šansonem z SG-9. když ji však požádal o ruku, odmítla ho.
Po uzavření projektu Hvězdná brána pracovala opět pro armádu s přísně tajnými úkoly. O rok později, kdy byl projekt opět otevřen se stala členem hlavní průzkumného týmu SG-1 vedeného Jackem O´Neillem.
Při své "kariéře" u SGC zažila spoustu věcí. Stala se hostitelkou Tok´ry Jolinar. Naučila se ovládat Goa´uldskou ozbrojenou ruku a léčivou ruku. Když po dvou letech práce dostávala s Jackem medaili od prezidenta za úspěšnou práci, dozvěděla se, že její otec Jakob má silnou rakovinu. Přišla však na řešení, jak ho zachránit - implantují mu symbionta Tok´ry Selmak, který ho vyléčí.
V SG-1 měla Sam také vztah s Jackem O´Neillem (o kterém se mezi fanoušky hodně spekuluje), ale kvůli jejich práci si nemohli dovolit zůstat spolu.
Po několika letech práce v SGC se tým SG-1 rozpadl a Sam odešla pracovat do oblasti 51, kde vedla průzkum. Do SGC se vrátila po nástupu nového velitele SG-1 Camerona Mitchella.
Nakonec však odešla jako nový velitel na Atlantis, antické město. V té době už jako plukovník.
O rok později byla však z postu velící sesazena.
Majetek: Dům v Colorado Springs, stříbrné aut, motorku. Vlastní také laboratoř v komplexu SGC, ve které tráví skoro veškerý svůj volný čas.
Má ráda: Plukovníka Jacka O´Neilla, svůj tým a přátele, výzkumy, astrofyziku, teorie, technické věcičky, práce v laboratoři, svou práci, modrou barvu a modré želé, ráda soutěží. Má ráda rychlou jízdu, své auto a motorku. Divadlo a romantiku. Jeden čas chodila s policistou Petem, ale když ji požádal o ruku, odmítla ho. Má ráda Tok´ry, hlavně svého otce. Miluje květiny. Chutná ji ditení kola a steaky.
Nemá ráda: Sam nesnáší vědce, kteří si o sobě myslí, Rodneyho McKay (i když se později celkem spřátelili), hádky, donášení, dolézání. Nesnáší všechny své nepřátele.
ZAJÍMAVOST:
  • Byla hostitelkou Tok´ry Jolinar
  • Dvakrát odmítla žádost o ruku
  • Stala se velitelkou Antického města Atlantis, ale ani ne po roce tuto pozici opustila
  • Při stěhování na Atlantis s sebou měla fotku Jacka
  • Většina mužů, se kterými si někdy začala, zemřeli (krom Jacka :D)
  • Má ráda květiny
  • Má za sebou řadu vesmírných románků
  • Heslo k jejímu počítači je: fishing (rybaření)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.