Rodney McKay

27. července 2008 v 10:14 | Keyla |  DW...Rodney
Rodney McKay
Datum narození: 18. dubna 1968

Hodnost: Astrofyzik
Kvalifikace: Expert přes astrofyziku, technologie, potrhlý člen týmu SGA-1
Poslání: Shánět nové technologie, zachraňovat Atlantis, opravovat chyby ostatních
Osobní stav: Svobodný, bezdětný
Zvláštnost: Je to jediný člověk, který dokázal zničit 5/6 solárního systému
Povaha: Rodney je velice arogantní člověk, který si o sobě myslí, že je nejlepší vědec na světě. Je známý také svou sarkastickou a sobeckou povahou. Je to spíše komik, než vážný člověk. Většinou se chová jako největší měkkýš světa, ale během pobytu na Atlantis se také naučil vzít P-90 do ruky a odhodlaně se bránit.
ŽIVOTOPIS
Rodney pracoval jako brilantní vědec v oboru astrofyziky pro Pentagon, který ho vyslal na základnu SGC, aby zde pomohl doktorce Carterové. Spíše jí měl ale znepříjemnit život. Poprvé to bylo, kdy uvízl Teal´c v červí díře, podruhé při Anubisově útoku na pozemskou Bránu. Nějaký čas potom pracoval v Rusku na a projektu naquadahových generátorů. Potom byl poslán na nově objevenou Antickou základnu, ze které byl vyslán s expedicí Atlantis, jako hlavní vědec.
Při působení v expedici se nejprve choval velice bázlivě, ale jeho nový kamarád - John Sheppard ho naučil, jak se chovat trochu rázněji. Nejprve se sice hádali, poté si dost rozuměli s hlavním lékařem Carsonem Beckettem. Mezi ním a poručíkem Fordem prý panovalo dobré přátelství, ale s jeho nástupcem Rononem Dexem to bylo pouze tiché přátelství. Dále se velice rozuměl s velitelkou expedice Elizabeth, ale také s mimozemšťankou Teylou.
Neměl také nouzi o nějaký ten mimozemský románek, ale nejvíce si rozuměl s botaničkou Katie Brown, kterou se rozhodl požádat o ruku. Ona ho ale odmítla a chtěla dál zůstat pouze u nezávazného vztahu.
Rodneymu se jako jedinému člověku podařilo zničit 5/6 solárního systému. To bylo když chtěl při svém pokusu zprovoznit nový antický zdroj energie společně se zbraní.
Rodney byl jedním z lidí, který nevlastnil antický gen (díky kterému by mohl ovládat antické technologie) a tudíž se s touto záležitostí nikdy nedokázal vyrovnat. Byl proto prvním lidským subjektem, který podstoupil Beckettovu genovou terapii, při níž mu byl gen "implantován". Rodney při této příležitosti mále zemřel, ale dokázal se zachránit. V té době měl schopnosti jako supersluch, telepatie a telekineze. Gen mu však zůstal a McKay tak může ovládat antické technologie stejně jako Sheppard nebo Beckett.
Má rád: Samanthu Carterovou, vědu, soutěže, sebe, vychloubání, astrofyziku, legraci. Má kočku, sestru, miluje blondýnky s krátkými vlasy.
Nemá rád: Velryby, citrony (má na ně smrtelnou alergii), uzavřené prostory, moc sluníčka.
ZAJÍMAVOSTI
  • Rodney zkoumá nové technologie a světy, způsobuje katastrofy
  • Má velice jemnou pleť, kvůli tomu si vyrábí vlastní krém s UV faktorem 100
  • Má chronický strach ze smrti
  • Trpí klaustrofobií
  • Nesnáší nebezpečí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.