Jonas Quinn

20. července 2008 v 18:04 | Keyla |  CN...Jonas
Jonas Quinn
Datum narození: 5. listopadu 1971

Hodnost: Vědec
Kvalifikace: Mimozemský vědec se zaměřením na prvky
Poslání: Náhrada Daniela Jacksona v týmu, průzkum nových technologií, seznamování s civilizacemi a průvodce.
Osobní stav: Svobodný, bezdětný
Zvláštnost: Jonas umí velice rychle číst
Povaha: Tento mimozemšťan je velice roztržitý a přátelský. Občas se chová trochu praštěně a bázlivě, ale dokáže to napravit svou obětavostí. Je vytrvalý a chytrý. Ve své podstatě má podobné vlastnosti jako Daniel Jackson (archeolog, kterého zastoupil). Má také smůlu na maléry.
ŽIVOTOPIS
Jonas vyrostl na planetě P2S-4C3, na které žijí tři národy - Kelon, Tirenie a Andarie. Jonas je z národa Kelonského. Poprvé se s týmem SG-1 seznámil, když se měl stát jejich "průvodcem" po tamní planetě. Spřátelil se hlavně s vědcem Danielem, se kterým jsou si hodně podobní. Ukázal týmu novou látku - prvek naquadrii, se kterou Jonasova vláda experimentovala a vytvořila velice nebezpečnou Zbraň hromadného ničení. Byl to právě Daniel, který se Jonase pokoušel přesvědčit, ať to vládě rozmluví. Jenže došlo k nehodě a ze zbraně začala unikat radiace. Daniel se obětoval aby zachránil Jonášův lid a ozářen se vracel na Zemi. Kelonská vláda Daniela obvinila ze sabotáže a chtěla aby se dostavil na jejich planetu před soud. V době, když již Daniel umíral se Jonas rozhodl naquadrie ukrást a utekl s nimi na Zemi s tím, že pokud se na svou planetu vrátí, zabijí ho. Bylo mu dovoleno zůstat, ale Daniel se povznesl na vyšší úroveň. Jonas se po velkých neshodách s velitelem SG-1 Jackem O´Neillem přidal do týmu. Zpočátku trpěl výčitkami svědomí, že může za Danielův osud. I Jack mu to vyčítal. Když však Jonas zachránil týmu život, získal si alespoň malý respekt. Během své služby u týmu dokázal, jak chytrý a užitečný dokáže být. Nejvíce ho však fascinovalo a zajímalo počasí. Tedy spíše předpověď. Nejraději sledoval televizní program o počasí, protože u nich na planetě nic takového není.
Když se po roce Daniel vrátil, Jonas odešel, ale byl zajat Anubisem, z jehož zajetí se sice dostal, ale jeho planeta byla zničena.
Má rád: Vědu, průzkum, cizí planety, počasí a předpověď počasí. Líbí se mu práce u týmu SG-1 a pro jeho členy by byl ochoten položit život.
Nemá rád: Jacka O´Neilla (zpočátku, pak si na sebe celkem zvykli), svou vládu (později), dotěrné lidi, kteří se nezajímají o vědu.
ZAJÍMAVOSTI
· Do týmu byl přijat hlavně proto, že Jack O´Neill nesnáší Rusy. Novým členem měl být právě člověk s tímto původem. Raději si tedy zvolil neoblíbeného Jonase
· Jonas má jednu velkou úchylku - sledování předpovědi počasí.
· Někdy to chováním vypadá, že je to druhý Daniel.
· Nikdy nebyl u fanoušků SG oblíbený… škoda:(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Komentáře

1 LIBE-girl LIBE-girl | Web | 20. července 2008 v 18:08 | Reagovat

Jonnas je dobrej, ale Daniel Jackson je lepší!:-)

2 <♥!!♥>MicHi<♥!!♥> <♥!!♥>MicHi<♥!!♥> | Web | 20. července 2008 v 18:08 | Reagovat

wooow hezu blog =)

3 Keyla Keyla | E-mail | Web | 20. července 2008 v 18:11 | Reagovat

LIBE-girl: Souhlasím :-)

<♥!!♥>MicHi<♥!!♥>: Díky :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.