John Sheppard

21. července 2008 v 9:10 | Keyla |  JF...John
John Sheppard
Datum narození: 5. ledna 1962

Hodnost: Major (1. série), později podplukovník
Kvalifikace: Vojenský pilot s oprávněním létat s vrtulníky, vojenský velitel týmu Atlantis
Poslání: Bránit Atlantis a Zemi před možným útokem, přinášet nové technologie, vojenský velitel expedice, pilot letounu Pudle Jumper a Wraith Dart.
Osobní stav: Rozvedený se ženou Nancy, bezdětný
Zvláštnost: John Sheppard vlastní zvláštní ATA gen, který mu umožňuje používat antické technologie.
Povaha: John je skvělý vojenský pilot, který je spíše samotář, který nevyhledává moc velkou společnost. Je od přírody líny. Není moc dobrý ve vyjadřování, ale pro své lidi a přátele by udělal vše, dokonce i položil život. Má vysoký práh bolesti, je nezdolný, odhodlaný a nic ho nezastaví. Občas má problémy s autoritou. Je to romantik.
ŽIVOTOPIS
Tento skvělý vojenský pilot se v minulosti nepohodl s jeho otcem a bratrem. Postupem času se z něho stával velice dobrý vojenský pilot. Jenže jedna událost mu změnila život - neuposlechl rozkaz a letěl pro dva své dobré kamarády Dexe a Mitche, kteří byli uvěznění v Afganistánu. Zachránit je nedokázal, ale skvrna v záznamech mu zůstala. Proto už nelétal na akce jako dříve, ale let mu byl povolen jen výjimečně. Jednoho dne za ním přišel generál Jack O´Neill, velitel základny SGC a požádal ho, aby ho dopravil na základnu McMurdo v Antarktidě. Tady se John poprvé setkal s mimozemskou technologií v podobně dronu, který po nich omylem vystřelil doktor Carson Beckett. Zde se předvedli skvělé schopnosti tohoto majora. Na základně se pak seznámil s antickým křeslem, na kterém se zjistilo Johnovo vlastnictví zvláštního ATA genu a major byl požádán, aby expedici provázel. Zpočátku se mu nechtělo, ale nakonec přijal.
Již od počátku se neměl rád s jeho velitelem plukovníkem Sumerem. Když se pak na Marshallovi krmila Wraithská královna, Sheppard svého velitele na jeho přání zastřelil. Od té doby se stal nechtěným vojenským velitele. Již v prvním roce ho potkali nemilé události, jako například to, že se na něm více jak 38 minut krmil Erautský brouk. Od té doby má John k těmto zvířatům averzi. Později mu tato událost způsobila další potíže. V té době byl již jako podplukovník napaden Wraitshskou dívkou Elliou, která mu způsobila zranění na ruce. Zanesla do něho retrovirus a John se začal měnit právě ve stvoření podobné Erautskému brouku. Díky jeho přátelům se toho však dokázal zbavit.
Během let strávených v expedici si se svými lidmi vytvořil skvělý vztah. A právě díky přátelství s velitelkou expedice Elizabeth Weir byl John povýšen na podplukovníka.
John se velice rozumí s mimozemskými přáteli Teylou Emmagan a Rononem Dexem, ale také s bláznivým vědcem Rodneym McKayem, se kterým se nejednou dostal do maléru.
Má rád: Členy svého týmu, sledování amerického fotbalu, pohodlí, televizi a filmy, golf, bojová umění, létání, helikoptéry a běh. Velice mu chutná krůtí sendvič, pro který by udělal skoro vše :D. Miluje sjezd a vše, co má nad 200 km/h :D
Nemá rád: Wraithy a Asurany, Kolyu, má problémy s autortiou, zrádce, upovídané lidi.
ZAJÍMAVOSTI
· Vždy se někde seznámí s mimozemskou ženou, se kterou má nějaký vztah.
· Jeden čas to vypadalo, že se dá dohromady s Teylou, ale díky svému pracovnímu poměru se tak nestalo. Jsou si ale stále bližší.
· Teyla po něm pojmenovala své dítě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 63.1% (101)
May-Day, Houstne!! 36.9% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.