Jack O´Neill

20. července 2008 v 17:58 | Keyla |  RDA...Jack
Jack O´Neill
Celým jménem John Jonathan "Jack" O'Neill
Datum narození: 20. října 1952

Hodnost: Plukovník SN 66-789-7876-324 USAF (od 8.série Brigádní Generál, v 9. Major-Generál)
Identifikační kód: 81452667
Kvalifikace: strategie, chemické zbraně a výbušniny,velitel SG-1 později SGC
Poslání: Obrana Země před mimozemšťany, velení průzkumného týmu SG1, prozkoumávání nových světů a technologií, přínos nových informacích a zařízení pro Zemi.
Osobní stav: Rozvedený, syn mrtev.
Zvláštnost:Má speciální výcvik proti technikám ovládnutí mysli
Povaha: Jack je skvělý voják, který nikdy nenechává své lidi v nouzi a je ochoten pro ně mnohé obětovat. S většinou lidí se snaží vycházet dobře, avšak svým nadřízeným jasně říká to, co má na srdci. Proto se již nejednou dostal do problémů. Obtížné a psychicky náročné situace se snaží odlehčit svým pověstným cynickým humorem. Spoléhá na svůj instinkt a rozum, nikým se nenechá zviklat, je tvrdohlavý a většinou se chová drze. Věří v čest a má smysl pro zodpovědnost a spravedlnost. Nedělá mu ale problém neuposlechnout rozkaz v případě, když ví, že je to tak správné. Je to rodinný typ, který má rád děti, ale v přítomnosti žen nesmělý a málokdy udělá první krok. Nebojí se vlastní smrti.
ŽIVOTOPIS
Plukovník Jack O'Neill pochází z Chicaga, státu Illinois. Jako voják působil ve speciálních jednotkách, které prováděly tajné operace . Už odmalička byl černou ovcí své rodiny. Narozdíl od ní měl totiž neustále problémy nejen ve škole, ale i se zákonem. Došlo to tak daleko, že když se v 18ti opět ocital před soudem,tak mu dal jeho shovívavý soudce na výběr - vězení nebo armáda? Je jisté, že si vybral armádu. A udělal dobře, jelikož se již od prvního dne projevil jako nadaný voják a stal se členem Black Ops - jednotky "nájemných vrahů" - jeho práce byla přísně tajná.
V roce 1982, společně s Kawalskym a důstojníkem Johnem byl poslán do Východního Německu, aby zajal Ruského agenta. Mise skončila neúspěchem, když byl John zastřelen. Při další vojenské operaci v Iráku byl zraněn a jeho kolega plukovník Frank Cromwell si myslel, že je mrtev. Jack tehdy utrpěl frakturu lebky. Cromwell ho tam zanechal a O'Neill tak strávil 4 měsíce v otřesném Iráckém vězení.
Díky všem těmto zkušenostem je skvělý velitel a voják. O'Neill byl ženatý se Sarah. Společně měli syna Charlieho. Charlie se však nešťastnou náhodou zabil Jackovou služební pistolí. O'Neill se z toho zhroutil a několikrát pomýšlel na sebevraždu. Později byl vybrán jako velící na misi skrz bránu na planetu Abydos. Pro případ, že by hrozilo z této planety nebezpečí, byl Jack pověřen odpálit jadernou hlavici na této planetě. Na Abydosu se Jack seznámil s chlapcem Skarrou, který mu opět vrátil chuť do života. Skaara mu totiž připomínal jeho syna Charlieho. V týmu s Jackem byl také vědec Daniel Jackson. O'Neill ho zpočátku neměl Daniela rád, avšak ten si získal jeho respekt, když našel adresu zpět na Zemi. Hlavice nakonec byla odpálena na palubě Raovi lodi a tak brána zůstala zachována.
Po roce byl Jack opět povolán do služby, neboť Země byla napadena skrz bránu. Po vyřešení vzniklé krize a objevu stovek bran se stal velitelem vlajkového týmu SG-1. Pro velení dalších týmů doporučil Kawalskyho pro SG-2 a majora Boyda pro SG-10.
Dočasně se také stal Jaffou, když ho v něj proměnila Hathor. To však opět zvrátil sarkofág. Na planetě P3R-272 mu byli implementovány znalosti rasy Antiků. Disponoval tak ohromnými znalostmi systému hvězdných bran, jejich funkce a funkce DHD a také adresy mnoha nových bran. Díky nim zadal 8 symbolovou adresu, která ho dostala na domovskou planetu Asgardů. Bohužel poté co mu Asgardi informace odebrali si z nich nic nepamatuje.
Po osmi letech služby v SG-1 byl povýšen na generála a stal se po Hammondovi velící komplexu SGC. Poté však odešel do důchodu. Tam ho to ale nebavilo, což přiznal, když byl společně s Richardem Woolseym držen Asurany jako zajatce ve městě Atlantis.
Majetek: Vlastní chatu se srubem v Severní Minnesotě a dům v Colorado Springs.Jezdí v černém terénním autě značky FORD(poznávací značka: QIB-636) a vlastní teleskop.
Má rád: Samanthu Carterovou. Jablečný koláč, pivo, kávu, tuňáka, vanilkovou zmrzlinu, svoji kšiltovku, olivovou barvu, volné pohodlné oblečení, box, Simpsonovi, psi. Rád rybaří ve svém srubu v Minnesotě(v rybníčku nemá žádné ryby a žádnou nikdy nechytil). Má také rád svoje soukromí, herečku Mary Steenburger, akci, zbraně, vesmír a padající hvězdy (astronomii). Rád létá, hraje šachy, nebo jojo a zbožňuje svoji práci.
Nemá rád: Vědce ,jogurty, Rusy, Hady, Goa'uldy, Tok'ry, sci-fi filmy ,senátora Kinseyho, dlouhé porady ,hloupé poznámky, vlezlé lidi, politické problémy, využívání a překvapení. Má averzi k broukům. Nerad nosí svou uniformu (podle něj je málo pohodlná). Nesnáší modré želé.
ZAJÍMAVOSTI:
 • Má antický gen, díky kterému může ovládat technologii této rasy (Antické vědomosti mu byly 2x přehrány do mysli)
 • Neumí hrát ping-pong a myslí si, že ano
 • Má zdravotní problémy se zády a kolenem, měl 2x zlomenou nohu, celkem měl 9 zlomenin, včetně fraktury lebky
 • Přes levé obočí má jizvu
 • Pokaždé, když se má napít z hrnku, tak se do něj zadívá, zašklebí se a prstem z něho vytáhne nějaký drobek.
 • Má rád Samanthu Carterovou, podle jeho slov, "mnohem víc než by měl", ale jejich pracovní stav jim to nedovoluje.
 • Nosí trenky
 • Rybaří ve svém srubu v Minnesotě, i když ví, že v něm nejsou žádné ryby (do konce 8.série)
 • Hází vršky od piva po svém bytě
 • Údajně poslouchá Bibli z kazety (údajně!)
 • Jeho oblíbená píseň je "Say That You Love Me" od Franka Sinatri
 • Než s nějakou "mimozemšťankou" něco má,musí ji nejdřív poznat. (zatím si ho teda všechny vynutily)
 • Byl už Jaffa,Tok'ra a měl v sobě i goauldského symbionta
 • Pije pivo Guinness
 • Jeden čas sbíral známky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.