Elizabeth Weir

27. července 2008 v 9:41 | Keyla |  TH...Elizabeth
Elizabeth Weir (PRAVDĚPODOBNĚ MRTVÁ)
Datum narození: 16. prosince 1969

Hodnost: Skvělá diplomatka
Kvalifikace: Diplomat, nejprve velitel SGC, později velitel expedice Atlantis
Poslání: Velet expedici, vyjednávat s ostatními kulturami
Osobní stav: svobodná, bezdětná
Zvláštnost: Elizabeth umí 5 světových jazyků
Povaha: Liz je skvělá diplomatka, která se dokáže vcítit do role ostatních a ráda vyslechne toho, kdo má problém. Je ochotna pomáhat ostatním. Je však také rázná a stojí si za svým. Někdy dokáže zasáhnout i tvrdšími způsoby. Je to romantička.
ŽIVOTOPIS
Elizabeth je skvělá diplomatka, která vyjednala už několik světových mírových dohod. Dříve působila v Severní Africe. S projekte Hvězdná Brána se poprvé setkala po převelení generála Hammonda, kdy se stala velitelkou základny SGC. Jakmile byla objevena Antická základna, byla převelena, aby velela právě tam. Doktor Jackson zde objevil adresu do starověkého města Atlantis, kam byla vyslaná speciální expedice, jejíž velitelem byl kdo jiný, než právě Elizabeth.
Po několika měsících působené expedice byla při průzkumu města nalezena její 10 000 let stará kopie, která byla členkou původní expedice. Jenže jelikož nefungovali bezpečnostní systémy, členi expedice zemřeli a přežila pouze Elizabeth, která se dostala k samotným Antikům. Jeden z nich jí pomohl bezpečnostní systém nainstalovat a uzavřel jí do Stázové komory, aby, až se setká s nynější expedicí mohla členy varovat. Probuzení se ale nepodařilo a Elizabeth byla velice slabá. Jakmile expedici vypověděla tento příběh, zemřela. Elizabeth pak rozprášila její popel z hlavní věže města.
Během pobytu na Atlantis se Elizabeth naučila také ráznější způsobům jednání. Několikrát se nepohodla s Johnem Sheppardem, který se stal vojenským velitelem a zastával trochu odlišné názory. Rozumí si však s doktorem Rodneym McKay a Carsonem Beckettem, jehož smrtí byla zdrcena.
Město i jeho lidi miluje a byla by ochotna kvůli nim zemřít. Proto si velice vyčítala, že když do ní a Shepparda pronikli mimozemské bytosti střílela, a postřelila Ronona Dexe.
Při jedné misi, kdy se setkali s Asurany, byla infikována jejich nanity a málem zemřela. Naštěstí se hrozbu podařilo zastavit. Díky tomu, mohla ovládat Asuranské technologie a zvyky.
Když právě tyto stroje útočily na Atlantis a Elizabeth nařídila odlet města, byla hlavní část zasažena a Liz těžce zraněna. Díky své vůli to přežila a pomohla týmu ukrást Asuranům ZPM. Jenže při této akci byla Asurany zajata a vypnuta. To týmu oznámila její kopie, která byla později rovněž zničena.
Má ráda: Své lidi, Atlantis, Simona, planetu Zemi, vyjednávání, romantiku.
Nemá ráda: Násilí, hádky, nepřátele, situace neřešené diplomacií.
ZAJÍMAVOSTI:
  • Dříve zprostředkovávala některá jednání na vysoké úrovni pro OSN
  • Elizabeth nevlastní ATA gen.
  • Byla zasnoubena se Simenonem, ale ten jí po jejím odchodu opustil
  • Elizabeth se naučila částečně ovládat Antický a Wraithský jazyk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 63.1% (101)
May-Day, Houstne!! 36.9% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.