Daniel Jackson

20. července 2008 v 18:01 | Keyla |  MS...Danny
Daniel Jackson
Datum narození:15. prosince 1965

Hodnost:Roztržitý archeolog
Kvalifikace:Anthropolog, specializace na starobylé kultury a Egypt , člen týmu SG-1
Poslání:bránit Zemi před možnou nepřátelskou invazí. Prozkoumávat nové světy a přinášet nové technologie k dalšímu studiu a použití.
Osobní stav:Vdovec po ženě Sha´re
Zvláštnost:Má alergii na cestování (bere prášky) a strach z výšek, umí plynule 23 jazyky včetně starověké Egyptštiny a později jazykem Antiků.
Povaha:Je trochu roztržitý a občas až protivný. Jack si o něm myslel, že je frajírek. Má skvělé diplomatické schopnosti, kterých je na některých misích opravdu zapotřebí - dokáže skvěle vyjednávat, kdy je to potřeba. Určitě by také mohl být psychologem. Je trochu stydlivý a uzavřený do sebe, ale za ta léta v SGC se naučil být také trochu tvrdší a přivlastnil si trochu chování vojáků. Danny je tolerantní a má schopnost empatie, je citlivý (někdy příliš), ale dokáže si udělat legraci i ve vážných chvílích.
ŽIVOTOPIS
Danielovi rodiče, archeologové, Melburn a Claire Jackson zemřeli při nehodě v New Yorském muzeu umění. V té době byl Daniel ještě malý chlapec. Jeho dědeček Nick, který ho později vychoval, celý život zasvětil studiu Křišťálové lebky. Přestože Daniela neadoptoval, staral se o něho a vycházelo jim to spolu. Do té doby, než se vážně pohádali. Daniel, v té době již mladý antropolog tvrdil, že pyramidy v Egyptě nejsou pouze starověké stavby, ale přistávací plochy pro mimozemské lodě. Mnoho kolegů se mu za to posmívalo a nevěřili mu. Až v roce 1994 si ho všimla Catherine Langfordová, která byla přesvědčená, že pouze Daniel dokáže rozluštit symboly na podivném zařízení - Hvězdné Bráně - kterou ona sama studovala celý život.
Daniel nezklamal a při pobytu v Cheynne Mountain Complex se rozluštit symboly vážně povedlo. Dozvěděl se, že Brána slouží k průchodu na úplně cizí planety s novými kulturami. Na jednu se společně s plukovníkem O´Neillem a jeho týmem vydal.
Na oné planetě - Abydosu se seznámil s dívkou Sha´re, kterou dostal jako dárek. Společně s ní a týmem O´Neilla čelili falešnému bohu RA, kterého se jim podařilo zastavit.
Tým odešel zpět na Zemi, ale Daniel se na Abydosu rozhodl zůstat s tamními lidmi.
O rok později se sem Jack O´Neill opět vrátil, tentokrát s novým týmem tentokrát i s kapitánem Carterovou. Vysvětlili Danielovi, že se objevil někdo podobný Raovi a napadl Zemi. Daniel se s nimi vrátil. Poté co byla Sha´re unesena a proměněna v Amonet, manželku nového falešného boha Apophise, přidává se Daniel k týmu SG-1.
Společně prochází na nové planety a zkoumají cizí kultury.
Daniel se vždy někam připlete a následkem toho byl již hodněkrát v sarkofágu.
Při jedné misi ozářen smrtelnou dávkou. Zachránil tisíce lidí, zneškodnil strašlivou zbraň, ale sám byl vystaven radiací. Naštěstí se těsně před svou smrtí setkal s Omou Desalou, která mu ukázala cestu osvícení a on se povznesl na vyšší úroveň bytí. Po roce se opět vrací a přidává se k SG-1.
Také dokázal rozluštit symboly adresy na starověké město Atlantis, kam se také chtěl vydat, ale Jack O´Neill, v té době již generál, mu to zakázal.
Druhou šanci Daniel dostal po rozpadu SG-1. Už se chystal na Atlantis, ale objevil se podplukovník Cameron Mitchell, který se rozhodl dát SG-1 zpět.
Daniel se seznámil také s Valou Mal Doran, mezigalaktickou zlodějkou, která ho již předtím unesla společně s lodí Prométheus, kterou chtěla prodat. Vala se později k SG-1 také připojila a mezí ní a Danielem vznikl románek. To bylo v době, kdy byli společně uvězněni na kosmické lodi.
Majetek:Dům v Colorado Springs, brýle, prášky proti alergiím, spoustu knih a poznámek, archeologické pomůcky. Spoustu artefaktů z cest. Krásný klobouček :D
Má rád:Miluje artefakty, Egypt, cizí kultury, průzkum planet, posilovnu, svůj tým, hádanky, otázky s odpověďmi, svůj klobouček a brýle a ženy s kudrnatými vlasy. Později Valu. Má rád starověké civilizace a kultury, proto pro něho bylo opravdovou radostí vydat se na Atlantis. Obdivuje Antiky a jim podobné vyspělé civilizace.
Nemá rád:Valu (ale jen ze začátku :D), časté cestování - nesnáší svou alergii, výšky, Jackovy urážky, války, násilí, boje, bezvýchodné situace, Goa´uldy a ostatní nepřátelé.
ZAJÍMAVOSTI:
· Jeho oblíbené slovo: Neuvěřitelné.
· Na konci 5.série se smrtelně zranil (radiace) a povznesl se na vyšší úroveň existence (Meridian) . Na začátku 7.série se vrací (Fallen)
· Ještě v sobě neměl Goa´uldského symbionta
• Stal se "napůl" Goa´uldem v díle Legacy, kdy pro něho pronikla vědomí několika Goa´uldů a o měl halucinace, kvůli kterým ho zavřeli na psychiatrickou léčebnu.
· Má alergii na cestování a strach z výšek
· Nelíbí se mu Jackův účes a tak k němu má neustále výhrady.
•Jak si již od začátku myslel, že je Daniel frajírek a naopak. Ale nakonec se hodně spřátelili.
· Když se napije piva, má hned velkou opici a výpadky paměti (stačí jedno pivo)
· Vše ho fascinuje
· Hodněkrát se ocitl v sarkofágu, jeden čas byl na něm i závislý.
· Jeho přání je jít na Atlantis, ale Jack mu to zakazuje. Jeho přání se mu splnilo v díle The Pegasus Project a v páté sérii Atlantis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.