Cameron Mitchell

20. července 2008 v 18:06 | Keyla |  BB...Cam
Cameron Mitchell
Datum narození: 11. prosince 1962

Hodnost: Podplukovník USAF
Kvalifikace: Bojový pilot amerického letectva USAF (U.S. Air Force), velitel SG-1
Poslání: Vést tým SG-1 v boji proti nepřátelům, obrana Země před nepřátelskou invazí ("náhrada" Jacka O´Neilla)
Osobní stav: Svobodný, bezdětný
Zvláštnost: Byl ochrnutý, ale svou vůlí se opět dokázal postavit na nohy
Povaha: Cameron je tvrdohlavý a má silnou vůli. Nikdy se nevzdává a vše chce dotáhnout až do konce. Nenávidí porážku. Má také velké sebevědomí a občas se chová trochu arogantně a nesnášenlivě. Někdy je hodně nervózní. Jinak je to celkem optimista a veselý člověk, co rád vtipkuje.
ŽIVOTOPIS
Cameron vyrostl v Kansasu, kde také vystudoval střední školu. Jeho rodiče zde mají farmu. Cameronův otec dělal pilota, ale při havárii přišel o obě nohy. Cam to zpočátku těžce nesl, ale překonal to a s otcem měli celkem dobrý vztah. Během studií se platonicky zamiloval do své spolužačky Amy Vanderburg. Když se s ním pak v episodě Bounty setkává na školním srazu, Amy po zkušenosti s nájemným lovcem lidí pochopí, jak nebezpečnou práci Cam dělá. Přesto se však dohodnou, že by si jejich vztah zasloužil alespoň nějakou šanci.
Před prací u SGC dělal Cam bojového pilota letounu F-16. měl však na svědomí zabití několika nevinných civilistů. Během jedné mise měl totiž zničit konvoj náklaďáků převážející nepřátele. Když však vypustil střelu, měl přikázáno nestřílet, protože v konvoji byli jen nevinní uprchlíci převáženi do bezpečí.
Přestože byl Cameron zproštěn jakékoliv vinny, vyčítal si to a chtěl rezignovat na svou funkci. Pak ale dostal nabídku účastnit se bitvy s Anubisem nad Antarktidou. Přijal.
Jako velitel letky bránil Zemi v letounu F-302 až do poslední chvíle. Společně se svým co-pilotem Bankem byl však sestřelen a jeho stroj se zřítil několik kilometrů od bitvy. Cam tak zůstal na odlehlém místě s porušenou páteří. Probral se až v nemocnici, kde se dozvěděl, že je ochrnutý.
Nikdo mu nedával žádné naděje. Ale Cam byl odhodlaný vydržet a znovu chodit. Svým úsilím to dokázal a znovu se postavil na nohy.
Poté byl generálem O´Neillem dosazen do SG-1 - špičkového týmu SGC. Jaké však bylo pro Cama překvapení, když se dozvěděl, že stará SG-1 už neexistuje. Sam vedla v té době výzkum v oblasti 51, Teal´c se pokoušel vést Jaffský národ a Daniel se chystal odletět s lodí Deadlus na Atlantis (v časové přímce Atlantis je to doba, kdy Aiden opustil město - The Siege). Mitchell měl tedy sestavit nový SG tým.
Nikdo však nepřipadal jako nový kandidát. Proto se pokoušel přesvědčit staré členy SG-1, aby se vrátili. Nikdo však neměl zájem. To se změnilo s příchodem zlodějky Valy Mal Doran, která měla obchodní nabídku - věděla, kde se ukrývá antický poklad.
Mitchell tedy vede Daniela, Valu a neochotného Teal´ca na zmiňované místo. Všichni se dostanou do nebezpečí, ale vše zvládnout.
K SG-1 se potom znovu připojuje také Sam. Vala odchází. Avšak po roce se s ní zase setkávají a ona se k nim nadobro přidává.
Mitchell několikrát pochyboval o svém velení, protože Sam má stejnou hodnost, Teal´c a Vala jsou emzáci a Daniel civilista. Avšak u své pozice zůstal. Čekala ho řada náročných úkolů. Ve filmu Continuum, kdy bude SG-1 v jiné realitě na Zemi bez brány se Cameron ani nenarodil.
Nejhorší překážkou však byli fanoušci tohoto seriálu - náhradník oblíbeného Jacka O´Neilla nebyl zrovna oblíbený a až doteď s ním má někdo problémy L.
Má rád: Svůj tým, práci, armádu, létání, stíhačky, svoji babičku, makaróny, Amy Vanderburg, Samanthu a želé. Je fanouškem Amerického fotbalu.
Nemá rád: Nudu, Valu, upovídané a dotěrné lidi, své nepřátele, svou zkušenost se zabitím nevinných lidí.
ZAJÍMAVOSTI
· Na jedné misi byl zajatci jaffy nazývanými Sodánci, u nichž se naučil jejich bojové umění, aby se mohl s jedním - Jolanem - utkat boje na život a na smrt.
· Když byl s týmem uvězněn na vlastní lodi, v níž se zpomalil čas, doslova si zničil pokoj :D:D (asi by potřeboval antidepresiva)
· V televizi rád sleduje Americký fotbal
· Má hodně rád svoji babičku a často o ní mluví.
· Pokoušel se upéct makarónky podle babiččina (↑) receptu pro Samanthu, ale moc se mu nepovedly…
· Po havárií s F-302 dostal od prezidenta Medal of Honnor ( Medaili pocty)
· Při jedné misi mu byly implantovány vzpomínky na to, jak zabil dr. Reyu Varrick. Samozřejmě to nebyla pravda.
· Samantha ho jednou přirovnala k Mary Poppins.
· Stejně jako Jack nosí trenky. Akorát je vždycky ztrácí :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Apollo, jste na příjmu?

Ano, Houstne! 62.9% (100)
May-Day, Houstne!! 37.1% (59)

Komentáře

1 tom tom | 14. ledna 2014 v 7:16 | Reagovat

cameron ztraci jenom kalhoty ne trenky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.